Kripto para piyasasındaki çöküşün sebebi! Neler oluyor?

Kripto para piyasası

Kripto para piyasasındaki çöküşün sebebi! Neler oluyor?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının belki de son 1 yılının en hareketli günü geri kaldı. Binance ve FTX borsalarının CEO’ları tarafından yapılan karşılıklı açıklamalar ve ardından sert yükseliş ve sert düşüş yaşayan Bitcoin, yatırımcıları resmen terse yatırdı. Peki bugün neler oldu?

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün sahibi oldukları FTT’leri (FTX’in kendi kripto parası) satacaklarını açıklaması ve ardından gelen FTX CEO’sunun açıklamasıyla kripto para piyasasında bir düşüş hakim olmaya başladı. Binance’in sahip olduğu 2.1 milyar dolarlık FTT’nin satılacağının açıklanmasıyla birlikte FTT fiyatı 22 dolar seviyelerinden 15 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin ise 19 bin 235 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ardından bugünün akşam saatlerinde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance CEO’su ile anlaşma sağladıklarını ve FTX’in Binance tarafından satın alınacağını açıkladı. Bu açıklama ile piyasalarda bir yükseliş başladı. Bu haberin ardından Bitcoin fiyatı çok kısa bir sürede 20 bin 700 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

kripto para piyasası
Kripto para piyasasındaki çöküşün sebebi! Neler oluyor?

Bu yükselişin ardından dakikalar sonra ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Binance ve FTX arasındaki durumunu incelemeye aldı. Bu haberle birlikte ise Bitcoin çok daha sert bir şekilde düşmeye başladı. Bu düşüşle birlikte Bitcoin yıllar sonra 17 bin 600 dolar seviyelerini test etti.

Bitcoin, bu haber yazılırken 18 bin 220 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. FTT ise 2.5 dolar seviyelerine kadar geriledi. Haber yazılırken ise 5.18 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir