FTX CEO’su SBF artık milyarder değil!

FTX CEO'su Robinhood

FTX CEO’su SBF artık milyarder değil!

ABONE OL 

Dünkü gelişmelerin ardından artık FTX‘in sahibi olmayan Sam Bankman-Fried, servetinde yüzde 94‘lük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ardından milyarder olmadığı raporlarda yer aldı.

FTX CEO’su SBF Milyarderlik Unvanını Kaybetti

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile karşılıklı tweet paylaşan SBF yaptığı son açıklama ile FTX’in Binance tarafından satın alınacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından FTT ve Bitcoin başta olmak üzere bir süre yükselmiş ardından çok ciddi bir düşüş yaşamıştı. Bu düşüşün ardından SBF’nin milyarderliği de adeta eridi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi‘ne göre 15.2 milyar dolarlık servete sahip olan SBF, dünün ardından 14.6 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Bu da SBF’nin artık milyarder olmadığını gösteriyor.

FTX CEO’su SBF artık milyarder değil!

Dün Neler Yaşandı?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün sahibi oldukları FTT’leri (FTX’in kendi kripto parası) satacaklarını açıklaması ve ardından gelen FTX CEO’sunun açıklamasıyla kripto para piyasasında bir düşüş hakim olmaya başladı. Binance’in sahip olduğu 2.1 milyar dolarlık FTT’nin satılacağının açıklanmasıyla birlikte FTT fiyatı 22 dolar seviyelerinden 15 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin ise 19 bin 235 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ardından dün akşam saatlerinde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance CEO’su ile anlaşma sağladıklarını ve FTX’in Binance tarafından satın alınacağını açıkladı. Bu açıklama ile piyasalarda bri yükseliş başladı. Bu haberin ardından Bitcoin fiyatı çok kısa bir sürede 20 bin 700 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bu yükselişin ardından dakikalar sonra ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Binance ve FTX arasındaki durumunu incelemeye aldı. Bu haberle birlikte ise Bitcoin çok daha sert bir şekilde düşmeye başladı. Bu düşüşle birlikte Bitcoin yıllar sonra 17 bin 600 dolar seviyelerini test etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir