Kripto para piyasasında son 24 saatte 1.15 milyar dolar buhar oldu!

Kripto para piyasası

Kripto para piyasasında son 24 saatte 1.15 milyar dolar buhar oldu!

ABONE OL 

Kripto para piyasası yıllardır hiç yaşamadığı kadar hareketliliği yaşıyor. Bitcoin’in 69 bin doları aşmasının hemen ardından 59 bin doların altına kadar geriledi. Bu hareketle birlikte vadeli işlemler piyasasında 1.15 milyar dolarlık kripto para likidite edildi.

Kripto Para Piyasası Hareketli

Kripto para piyasasında sıklıkla kullanılan vadeli işlemlerde bugün büyük bir hareketlilik vardı. Bitcoin’in 69 bin doları aşıp tüm zamanların rekorunu kırmasından birkaç saat sonra 59 bin doların altına geriledi. Bu hareketlilikle birlikte vadeli işlemler piyasasında hem long hem de short işlemlerin büyük çoğunluğu tasviye edilmiş oldu.

Toplamda 1.15 milyar dolar değerindeki kripto para işlemi bu hareketlilikle birlikte likidite edildi. Bazı uzmanlara göre bu tasviyeden sonra Bitcoin fiyatının daha kolay bir şekilde yükselmesi bekleniyor.

ABD Bitcoin Satışı Yaptı mı? Yapacak mı?

Bitcoin fiyatının 64 bin doları görmesiyle birlikte ABD harekete geçti. 2 yıldır herhangi bir şekilde transfer gerçekleştirmeyen ABD’li yetkililer uzun bir aranın ardından ilk defa Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Yaşanan FOMO ile birlikte fiyatın 64 bin dolar seviyelerine yükselmesi ABD’li yetkililerin de dikkatini çekti. Fiyatın artmasıyla birlikte 15 binden fazla Bitcoin’in transferi gerçekleştirildi. Bu Bitcoin’lerle ilgili iki farklı senaryo bulunuyor. Birincisine göre bu Bitcoin’lerin satış için hazırlanıyor. Bir diğer senaryoya göre ise Bitcoin fiyatının 64 bin dolar seviyelerinden 59 bin dolar seviyelerine gerilemesine bu Bitcoin’lerin satışı sebep oldu. Yani bu Bitcoin’ler çoktan satıldı.

Henüz resmi bir açıklama yapılmaması sebebiyle Bitcoin transferlerinin akıbeti şimdilik iddiadan öteye gidemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir