Kripto para ödemelerinde Bitcoin kullanımı azalıyor!

Kripto para ödeme

Kripto para ödemelerinde Bitcoin kullanımı azalıyor!

ABONE OL 

Kripto paraların yaygınlaşmasıyla birlikte kripto parayla ödeme alan işletmelerinde sayısı artıyor. BitPay tarafından yayınlanan rapora göre kripto para ödemelerinde Bitcoin‘in kullanımı giderek azalıyor.

Kripto Para Ödemeleri Yaygınlaşıyor: Bitcoin Düşüşte!

Kripto para ile ödeme yapma imkanı sunan BitPay platformu yayınladığı son raporda kripto para ödemelerinde hangi kripto paraların daha fazla kullanıldığını açıkladı. Bu rapora göre 2022 yılında kripto para ile ödeme yapan kullanıcıların yüzde 65‘i Bitcoin’i, yüzde 15 ise Ethereum’u kullanıyor.

2020 yılında Bitcoin kullanım oranı ise yüzde 92 seviyelerindeydi. Bu da Bitcoin’i bu konuda güç kaybettiğini gösteriyor. Bitcoin tarafından kullanılan Blockchain ağının verimsiz olduğu, yavaş ve oldukça pahalı bir ağ olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin Lightning Network teknolojisi geliştirilmişti.

Kripto para ödemelerinde Bitcoin kullanımı azalıyor!

PayPal Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir

PayPal, daha önce kullanıcılarına Bitcoin satın alma imkanını sunmuştu. Bu hamlesiyle birlikte yeni yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasında etkin rol oynamıştı. PayPal Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg‘e yaptığı açıklamada kripto para geliştirme konusunda çalışmaların sürdüğünü ancak şimdilik araştırma aşamasında olduklarını ifade etti:

Bir stablecoin keşfediyoruz. İlerlemeye çalışırsak elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.

Açıklamada da belirtildiği gibi üzerinde çalışılan stablecoin projesinin hayata geçmesiyle birlikte düzenleyicilerle çalışılacağı da şimdiden açıklandı. Ayrıca projenin adının da PayPal coin olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir