Haftalık Teknik Analiz #30 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #30 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #30

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen haftayı grafikteki trend çizgisinin altında kapatmıştı, bu hafta toparlaması piyasayı rahatlatacaktı ancak yine altında kapattık. Görüntü olarak 40 bin doların hala üzerinde kalsa da trend çizgisinin altında kaldığı sürece risk çok yüksek. 40 bin doların altına doğru yapacağı her harekette altcoinlerde sert satışlar olabilir. 40 bin doları tuttuğu sürece hala trendin üzerine atabileceği bir ortam mevcut.

Doların son günlerde güç kaybetmesi bu ortama katkı sağlıyor. Düşüş bitti diyebilmemiz için öncelikle 48 bin doların üzerine çıkmamız gerekecek ve sonrasında 54 bin dolar önemli bir direnç konumunda olacak ve bunların aşılması halinde yeni zirve gelmesi çok olası. Bu haftayı da trendin altında kapatması halinde muhtemelen aşağı yönlü baskı olacaktır. Çok volatil bir hafta olabilir, özellikle altcoinler için riskli bir hafta.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum, 3.000 dolar desteğinde tutundu ancak düşüş trendi bozulmuş değil. Yine daha önce de tekrarladığım gibi Bitcoin’den ayrılıp kendi hareketini yapacak konumda değil. Bitcoin fiyat hareketlerini takip etmeye devam ediyor. Düşüş halinde 2.400 dolar sert tepki alacağını düşündüğüm bölge. Buradan aşağı inmesi Bitcoin’in çok sert düşüş yaşaması ile mümkün diye düşünüyorum. Yükseliş için öncelikle 3.400 dolar sonrasında ise 4.000 dolar dirençleri olacak. Bitcoin çiftinde destek bölgesinde bulunuyor. Burada tutunur ve Bitcoin ters bir ortam yaratmaz ise tekrar ayrışması mümkün.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir