Kripto para madenciliği yapan uygulamalara dikkat!

Kripto para madenciliği yapan uygulamalar

Kripto para madenciliği yapan uygulamalara dikkat!

ABONE OL 

Kripto paraların yaygınlaşmasıyla birlikte birçok kişi de kripto para madenciliğini araştırmaya başladı. Kripto para madenciliği yapmak isteyen kişiler, akıllı telefonlarla da bunu yapabileceğini gösteren sahte uygulamaların hedefi oldu.

Kripto Para Madenciliği Yapan Uygulamalardan Büyük Vurgun

Lookout isimli siber güvenlik şirketinin araştırmasına göre kripto para madenciliği yaptığını iddia eden 172 Android uygulamanın kullanıcılarını 350 bin dolar dolandırdığı ortaya çıktı. Toplamda 93 bin kişinin mağdur olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kullanıcılarından belirli bir ücret alan ve kripto para madenciliği yapacağını iddia eden uygulamalar vadettiği madenciliği yapmadı.

Kripto dünyasında hack skandalı!
Kripto para madenciliği yapan uygulamalara dikkat!

Bu 172 uygulamanın 25’inin Google Play‘den indirilebildiği ortaya çıktı. Bu da Google robotlarını bile atlattıklarını ortaya koyuyor. Lookout, Google ile iletişim kurarak bu uygulamaların kaldırılmasını da sağladı. Lookout güvenlik araştırması tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

”Bu uygulamalar aslında kötü niyetli bir şey yapmadıkları için radarın altında uçmayı başardılar. Bunlar sadece kripto para çılgınlığına kapılmış kullanıcıları çekmek ve var olmayan hizmetler için para toplamak için kurulmuş uygulamalar.”

Ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından benzer uygulamalar yüklenerek belirli bir gelir elde etme hevesi olduğu biliniyor. Kripto para madenciliği yapan uygulamaların kripto para üretim düzenine aykırı olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Madencilik yapmak için gerekli olan donanımın ne kadar üst düzey olduğu ortada. Akıllı telefonlar ile bu madenciliği yapmaya çalışmak ise boşa kürek çekmekten farksız.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.