Kripto para borsalarının hacimleri geriledi

Kripto para borsaları

Kripto para borsalarının hacimleri geriledi

ABONE OL 

Başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto paranın fiyat olarak gerilemesiyle birlikte kripto para borsalarındaki hacimlerde azalmaya başladı. Düşüşün etkili olduğu haziran ayında 958 milyar dolarlık işlem hacmi açıklandı.

Kripto Para Borsaları Kan Kaybetti!

Çin tarafından Bitcoin madencilerine yapılan yaptırımlar Bitcoin fiyatının 30 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesine sebep oldu. Bu da yatırımcıların birçoğunun kripto para piyasasından çekilmesini beraberinde getirdi. Kripto para borsaları da tüm bu olayların birleşmesi sebebiyle ciddi hacim kayıpları yaşamaya başladı.

The Block verilerine göre mayıs ayında kripto para borsaları 2.18 trilyon dolarlık hacme sahipti. Bu hacim haziran ayında yüzde 56 gerileyerek 958 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Bu hacmin yüzde 69’luk kısmı ise Binance‘de gerçekleşti.

Kripto para borsalarına olan güven
Kripto para borsalarının hacimleri geriledi

ABD, Kripto Para Konusunda Lider!

Kripto paraların kullanılabilirliği sık sık tartışılıyor. Belirli ülkelerde kripto paralara büyük ilgi varken bazı ülkelerde kripto paraları yasaklama adımlarını izliyor. Crypto Head tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyada kripto paralara en hazır olan ülke ABD olduğu ortaya çıktı. Gerek ülkedeki kripto para ATM’leri gerekse ülke vatandaşlarının internette kripto para araştırmaları konusunda lider olduğu araştırmada yer alıyor. Araştırma, ülkelere 10 üzerinden puan veriyor. ABD 10 üzerinde 7.31 puan aldı.

ABD’yi ise Kıbrıs takip ediyor. Kıbrıs’ın 6.47 puanla ikinci sırada, 6.30 puanla Singapur, 6.27 puanla Hong Kong ve 6.06 puanla Birleşik Krallık takip ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.