Kripto para borsalarına olan güven azalıyor mu?

Kripto para borsalarına olan güven

Kripto para borsalarına olan güven azalıyor mu?

ABONE OL 

Bugün yayınlanan Glassnode verilere göre kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı 2 milyon 950 binden 2 milyon 700 bine çekildi. 250 bin adet Bitcoin‘in kripto para borsalarından çekilmesi ne anlama geliyor? Kripto para borsalarına olan güven azalıyor mu?

Kripto Para Borsalarına Olan Güven Ne Durumda?

Kripto para borsalarının özellikle son birkaç aydır siber saldırı ve yöneticilerinin tutuklanması gibi olaylarla gündeme gelmesi kripto para yatırımcılarını endişelendiriyor. Bu endişe ise yatırımcıların varlıklarını kripto para borsalarından bireysel cüzdanlara çekmesiyle sonuçlanıyor.

Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarının 250 bin adet azalması kripto para piyasasındaki karşılığı tam olarak 2.85 milyar dolar. Böylesine büyük bir miktarın piyasadaki aktif pozisyonunu pasif hale çevirmesi bir güven probleminin olduğunu ortaya koyuyor.

Twitter üzerinden bir yatırımcı bu konuda hakkında şöyle bir yorum yaptı:

”Giderek daha fazla Bitcoin borsalardan taşınıyor ve muhtemelen saklama hizmeti sunmayan cüzdanlara aktarılıyor. Bu da önümüzdeki biraz daha az likidite ve daha az satış baskısı olacağı anlamına geliyor.”

Yatırımcılar Temkinli!

Her yatırımcı sahip olduğu yatırımının güvende kalmasını ister. Özellikle kripto para yatırımcıları merkeziyetsiz bir yapı içerisinde oldukları için daha temkinli davranıyor. Herhangi bir şekilde yatırımına zarar gelme ihtimali ortaya çıktığında kripto para borsalarından, sıcak (internete bağlı) veya soğuk (internet ile bağlantısı olmayan) cüzdanlara transfer gerçekleştiriyor.

Kripto para borsaları hakkında çıkan haberlerden etkilenen yatırımcılar piyasadaki aktif Bitcoin’lerini cüzdanlara çekerek kendilerini garanti altına alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.