Bitcoin madencileri para kazanamıyor!

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencileri para kazanamıyor!

ABONE OL 

Bitcoin madencileri Bitcoin’in yaklaşık 45 gündür sergilediği hareket sebebiyle gelir düşüşü yaşıyor. Glassnode verilerine göre 18 Ekim günü 231.437 işlem gerçekleştirildi. Bu seviye 24 Mayıs tarihinden bu yana görülen en düşük seviye olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin Madencilerinin Gelirleri Düştü

Bitcoin’in dengeli bir hareket sergileyememesi üzerine Bitcoin işlemleri azaldı. İşlemlerin azalması ise doğal olarak Bitcoin madencilerinin gelirlerini düşürdü. 18 Ekim günü gerçekleşen 231.437 işlem 1 Temmuz‘daki 382.048 işlemin gerçekleştirdiği zirvenin yüzde 40 gerisinde kaldı.

Gerçekleşen işlem sayısı ve madencilerin kazanç oranları

Bitcoin son bir buçuk ayda ciddi oranda kan kaybetti. Fiyat olarak hala 11.500 dolar seviyelerinde olsa da hacim olarak görülen düşük seviyeler piyasanın adeta tadını tuzunu kaçırdı. Bitcoin fiyatının kararsızlığı piyasanın temel taşlarından olan Bitcoin madencilerine zor günler yaşatıyor.

Bitcoin denildiğinde akıllara gelen milyar dolarlık hacimler şu günlerde milyon dolarlık hacimlerle yer değiştirmiş durumda. 18 Ekim Pazar günü Bitcoin’in işlem hacmi yalnızca 804 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.