Bitcoin’i geçen kripto para 116 bin dolara ulaştı

 Bitcoin’i geçen kripto para 116 bin dolara ulaştı

Kripto para piyasası DeFi ismi verilen Merkeziyetsiz Finans projeleriyle adeta uçuşa geçti. DeFi projeleri kısa sürede elde ettiği fiyatlanmalarla yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Bitcoin 2. defa geçildi. Lider kripto para birimi geçtiğimiz günlere kadar en pahalı kripto para olarak liderliğini koruyordu. DeFi projelerinden önce YFI (yearn.finance) ardından da RWS (Robonomics Web Services) Bitcoin’in fiyatını geçti. YFI 16 bin dolara kadar yükselmişken RWS tam tamına 116 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’in zirve fiyatı 20 bin dolar seviyelerindeyken RWS’nin 116 bin dolar seviyelerine ulaşması tüm yatırımcıları şaşırttı.

RWS Fiyatı Nasıl Bu Kadar Yükseldi?

RWS isimli DeFi projesinin toplam arzı yalnızca 100. Yanlış duymadınız toplam 100 adet üretildi. Şu an piyasada olan miktarı ise 50. Daha önce benzeri görülmemiş bu olay kripto para piyasasına yeni bir boyut kazandırıyor olabilir.

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir