Bitcoin’in rekoru alt üst oldu

 Bitcoin’in rekoru alt üst oldu

YFI (yearn.finance) isimli kripto para Bitcoin‘in tüm zamanlardaki rekorunu kırdı. Bitcoin tüm zamanların zirvesinde 20.089 dolar seviyelerini gördü. YFI ise 22.111 dolar fiyatı gördü ve Bitcoin’in rekorunu kırdı.

Bitcoin’in Rekoru Kırıldı!

Lider kripto para birimi Bitcoin tahtını yearn.finance (YFI) isimli kripto paraya kaptırdı. Toplam arz miktarı 30.000 olan yearn.finance (YFI) fiyatı Bitcoin’i aşarak 22.111 dolara ulaştı. Toplam dolaşımdaki miktarı ise 29.961 olan kripto para, arzı düşük olduğu için bu fiyatlara ulaşabildi.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde ise 2. defa geçilmişti. Lider kripto para birimi geçtiğimiz günlere kadar en pahalı kripto para olarak liderliğini koruyordu. DeFi projelerinden önce YFI (yearn.finance) ardından da RWS (Robonomics Web Services) Bitcoin’in fiyatını geçti. YFI 22 bin dolara kadar yükselmişken RWS tam tamına 116 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’in rekoru alt üst oldu

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi Projeleri Balon Mu?

Her ne kadar kendi düzeni de olsa ve gelecek vaat etse de DeFi projelerinin balon olduğu düşünülüyor. Kripto para projeleri ile karşılaştırıldığında ortaya herhangi bir proje koymadıkları ve yalnızca para kazanmak için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor. Birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir