Kraken borsası 1.100 çalışanını işten çıkardı!

Kraken borsası

Kraken borsası 1.100 çalışanını işten çıkardı!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında ayı sezonunun başlamasıyla birlikte kripto para borsaları da çalışan sayısını azaltmaya başladı. İşten çıkarmalara son olarak Kraken borsası katıldı ve 1.100 çalışan aralık itibariyle işten çıkarıldı.

Kraken Borsası da İşten Çıkarma Yaptı

Kripto para borsalarının en çok eleştirildiği konular arasında işten çıkarmalar yer alıyor. Özellikle ayı sezonunu başlamasıyla birlikte 2022 yılında birçok kripto para borsası birçok çalışanının işine son verdi.

Bu sebepten dolayı eleştirilen kripto para borsalarına Kraken de eklendi. Kraken aralık ayı itibariyle 1.100 çalışanının işine son verdi. Kraken tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Maalesef finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkiler devam etti ve maliyetleri talebe uygun hale getirmek için tercih edilen seçenekleri tükettik.

Kraken borsası 1.100 çalışanını işten çıkardı!

Robinhood Personelin Yüzde 23’ünü İşten Çıkarmıştı

Robinhood platformu çalışanlarının yüzde 23’ünü işten çıkaracağını açıklamıştı.

Robinhood kurucu ve CEO’su Vlad Tenev yaptığı açıklamada makroekonomik koşulları sebep olarak göstererek personelin yüzde 23‘ünün işten çıkarılacağını duyurmuştu:

Az önce çalışan sayımızı yaklaşık %23 oranında azalttığımızı duyurdum. Tüm fonksiyonlardan çalışanlar etkilenecek olsa da değişiklikler özellikle operasyonlarımız, pazarlama ve program yönetimi fonksiyonlarımızda yoğunlaşıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir