Ankr hacklendi! Kayıp 5 milyon dolar

Ankr hacklendi

Ankr hacklendi! Kayıp 5 milyon dolar

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. BNB Smart Chain üzerinde faaliyet gösteren Ankr hacklendi. Kayıp 5 milyon dolar olarak açıklandı.

Ankr Hacklendi! Siber Saldırganlar Rahat Durmuyor

Kripto para piyasasında olumsuz rüzgarların estiği şu günlerde bir de siber saldırı yaşandı. BNB Smart Chain üzerinde faaliyet gösteren Ankr hacklendi. Bu saldırı sonucunda Ankr projesinden 5 milyon dolarlık kripto para çalındı.

Ankr token basım mekanizmasındaki açığı kullanan siber saldırganlar 5 milyon dolarlık kripto parayı ele geçirdi. Bu mekanizma sayesinde 5 milyon USDC‘ye tekabül eden 6 katrilyon aBNBc basan saldırganlar bu sayede fonları ele geçirdi. PeckShield tarafından tespit edilen siber saldırının ardından Ankr’den açıklama geldi. Bu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ankr Staking’teki tüm temel varlıklar şu anda güvende ve tüm altyapı hizmetleri etkilenmedi. Şu anda bir plan taslağı hazırlıyoruz ve etkilenen kullanıcıları tazmin etmeye kararlıyız.

DFX Finance Hacklenmişti

DFX Finance, daha önceki saldırılarda olduğu gibi Flaş Kredi saldırısına maruz kaldı. Platformun açıklarını kullanan siber saldırganlar 7.5 milyon dolarlık kripto parayı ele geçirdi.

DFX Finance yöneticileri kısa süre içerisinde saldırıyı tespit ettiklerini ve ardından mevcut tüm sözleşmeleri iptal ettiklerini açıkladı. Ancak siber saldırganlar fonları ele geçirdi ve 7.5 milyon dolarlık kripto paranın 4.3 milyon dolarlık kısmını kendi cüzdanına aktardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir