Korona virüsü tespit yüzüğü geliştirildi

Korona virüsü tespit yüzüğü geliştirildi

Korona virüsü tespit yüzüğü geliştirildi

ABONE OL 

Korona virüsü tespit yüzüğü geliştirildi. Neredeyse tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüsü ile verilen savaş kapsamında teknoloji, elinden geleni ardına koymayarak var gücüyle karşı koymaya çalışıyor. Savaş kapsamında geliştirilen bir yüzükle insanların salgına yakalanıp yakalanmadığı tespit edilebiliyor.

Henüz net bir tedavisi bulunamayan bu hastalığın en önemli tedavi yöntemi olarak erken teşhis edilmesi gösteriliyor. Erken teşhis konusunda da devreye teknoloji girmeye başladı ve erken teşhis yüzüğü geliştirildi.

Yüzüğü kullananları virüse yakalanma ihtimaline karşı uyaracak olan bu yüzük, vücut ısısını kontrol ediyor.

Vücut ısısını kontrol eden yüzük iPhone‘larla entegre olarak çalışıyor ve vücut ısısı anormal seviyelere geldiği zaman telefon üzerinden haber veriyor.

Korona virüsü tespit yüzüğü geliştirildi

Oura Rings tarafından üretilen yüzüklerin Korona virüsüne karşı erken teşhiste büyük bir rol oynaması bekleniyor. Yüzük vücut ısısıyla beraber kalp atış hızı ve yakılan kaloriyi ölçebiliyor.

Oura Rings CEO’su Petri Hollmen, yüzük takılıyken uyarı alıp hastaneye gittiğini ve virüs teşhis edildiğini söyledi. Hollmen vücut ısısındaki anormalliği fark etmemişken yüzük durumu fark edip telefon yoluyla uyardı. Daha sonra Hollmen doktora giderek test yaptırdı ve sonucu pozitif çıktı.

Yüzüğün dağıtıldığı 150 bin kişiden sürekli olarak sağlık bilgilerini isteyen şirket, yüzüğün ne derecede işe yaradığını ve ne kadar doğru ölçtüğünü test ediyor. Özellikle hastane çalışanları için planlanan yüzük, bu şekilde virüs riski en yüksek olan kişilerde işe yaramayı hedefliyor.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir