Korona virüsü akıllı telefon pazarını küçülttü

 Korona virüsü akıllı telefon pazarını küçülttü

Korona virüsü dünyanın etkisi altına alması sebebiyle dünya üzerindeki tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Üretimlerin durması ve akıllı telefon tüketicilerinin virüs sebebiyle gıda ürünleri harcamalarını arttırması akıllı telefon pazarını küçülttü.

Korona Virüsü Akıllı Telefon Satışlarını Düşürdü

Akıllı telefon satışları Korona virüsü sebebiyle bir hayli düşüş gösterdi. Avrupa’daki akıllı telefon satışları %24 azaldı. Bu azalış şirketlere bir hayli kan kaybettirdi. Bu dönemde Avrupa’daki akıllı telefon satışlarından şirketlerin aldığı payda değişiklik gösterdi.

Apple, Xiaomi ve Oppo akıllı telefon satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre arttırdığı görünüyor. Samsung, Huawei ve diğer şirketlerin satışlarının ufakta olsa azaldığı verilerden sayesinde ortaya çıktı.

Korona virüsü akıllı telefon pazarını küçülttü

Birçok ülkede üretimlerin durması gelir seviyelerini azaltmış, tüketicilerin yalnızca gıda ve sağlık harcamaları yapmasıyla teknoloji harcamalarını da azalmıştı. Ancak Mayıs ayından itibaren virüsün dünya ekonomisine olan etkileri azalmaya başladı. Bu sayede teknoloji ve diğer tüm alanlardaki harcamalar yeniden artmaya başladı. Bu da Korona virüsü akıllı telefon pazarını daha da fazla küçültmesinin önüne geçti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir