Kırgızistan kripto para madenciliğini yasallaştırıyor

Kırgızistan kripto para madenciliği

Kırgızistan kripto para madenciliğini yasallaştırıyor

ABONE OL 

Kripto paraların üretim sistemi olan madencilik gün geçtikçe dünyada yaygılaşıyor. Özellikle elektriğin birim fiyat olarak ucuz olduğu yerlerde kripto para madenciliği daha fazla ilgi görüyor. Devletlerde bu yaygınlaşan madenciliği yasal hale getirmek için çalışmalar yapmaya başladı.

Kırgızistan Kripto Para Madenciliği Yasallaşıyor

Kırgızistan kripto para madenciliğini yasallaştırıyor. Kırgızistan ülke meclisinde hazırlanan yasa tasarında kripto para madencilerine belirli bir miktar vergi de gelmesi bekleniyor.

Kripto para madenciliğinin yasal bir şekilde yürütülmesi için hazırlanan çalışmalar sayesinde madenciliğinin önü açılıyor. Kırgızistan bu hamlesiyle dünyadaki sayılı ülkeler arasında yerini alacak.

Kırgızistan kripto para madenciliği

İran 1000’den Fazla Madencilik Lisansı Dağıtmıştı

İran’dan yoğun bir şekilde sürdürülen kripto para madenciliği yasallaşıyor. İran Hükümeti ise artan kripto para madenciliğini yasaklamak yerine bir fırsat olarak değerlendirmek istiyor. Bu sebepten dolayı İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı.

İran‘a karşı uygulanan yaptırımlara karşı bir çıkış yolu olabilme ihtimali üzerinde duruluyor. Öyle ki kripto para madenciliği İran’da 8.5 milyar dolarlık bir hacme sahip hale geldi. İran Hükümeti’nin sergilediği olumsuz tavırları sona erdirip kripto para madenciliğini yasallaştırmaya çalışıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir