Kim Kardashian kripto para reklamı yüzünden 1.26 milyon dolar ceza ödeyecek!

Kim Kardashian kripto para

Kim Kardashian kripto para reklamı yüzünden 1.26 milyon dolar ceza ödeyecek!

ABONE OL 

Reality show yıldızı Kim Kardashian, EthereumMax (EMAX) isimli kripto paranın reklamını yaptığı için 1.26 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

Kim Kardashian Kripto Para Reklamı Yüzünden Ceza Ödeyecek

Kim Kardashian, reklamını yaptığı ve reklam yaptığını belirtmemesi sebebiyle SEC incelemesi altına alınmıştı. SEC konu ile ilgili açıklama yaptı ve EthereumMax (EMAX) reklamını yaptığı için Kim Kardashian’a 1.26 milyon dolar ceza kesti. Kim Kardashian da cezayı ödemeyi kabul etti.

SEC Başkanı konu ile ilgli şu ifadeleri kullandı:

Bu vaka, ünlülerin veya etkileyicilerin kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere yatırım fırsatlarını desteklediğinde bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor. Yatırımcıları kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz.

Kim Kardashian kripto para reklamı yüzünden 1.26 milyon dolar ceza ödeyecek!

SEC ile Ripple Davası Sürüyor

Bloomberg’in haberine göre Ripple, XRP satışının menkul kıymet satışı olmadığını belirtmeye devam ediyor. Menkul kıymetlerin satışlarında yatırımcıların elde ettiği hakların, XRP satışı sırasında kullanıcılara sunulmadığını belirtti. Ripple şirketi XRP’nin menkul kıymet olmadığını belirterek menkul kıymet olmadığı için satın alanların bir sözleşme imzalamadığını da yineledi.

Bu sözleşmenin olmaması da yatırımcılara ek bir hak sağlanmasını gerektirmiyor. Ripple şirketi dava sürecinin en başından beri bu iddialarını yineliyor. SEC ise aksini dile getirerek XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve izinsiz satıldığı için yaptırım uygulanmasını talep ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir