Haftalık Teknik Analiz #66 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #66 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #66

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin haftayı yine destek üzerinde tamamladı. Haftalık görünümde dönüş sinyalleri veriyor. 19 bin dolar desteği şu an’a kadar iyi tuttu ve bu haftayı yeşil olarak tamamlar ise üçlü dibe benzer bir yapı oluşacak. 18 bin 900 dolar tuttuğu sürece 22 bin dolar, 24 bin dolar ve 27 bin doları test edilebilir. Bu hafta FED konuşmaları olacak ve öncesinde bütün marketlerde olumlu bir hava olması FED’den olumlu bir açıklama gelme ihtimali olduğunu işaret ediyor olabilir.
Kısacası diğer haftalara kıyasla çok daha olumlu bir görüntü veren Bitcoin 19 bin dolar tuttuğu sürece yukarı yönlü denemelerini sertleştirebilir.
Olumlu görünüm olsa dahi FED konuşmalarından sonra markette yön değişebilir. Bu haftayı ve 19 bin dolar desteğini dikkatle takip etmek gerekli. Hafta içerisinde sert hareketler olabilir ve kaldıraçlı işlemlerde stop ve likidite avı olabilir. Yeşil bir aya giriş yapıyor olabiliriz. Haftayı zararla kapatmamak için dikkatli olmakta fayda var.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum, Bitcoin’le karşılaştırıldığında haftalık olarak daha iyi duruyor. Eğer düşündüğümüz gibi olumlu bir aya giriş yaparsak Ethereum güzel bir performans sergileyebilir.
1.250 dolar önemli destek konumunda. Yukarı denemede ilk önemli direnç 1.500 dolar – 1.600 dolar bölgesi olacak. Buradan satış ile karşılaşabilir ancak Bitcoin’in performansına göre kırılım olur ise 2.400 dolara kadar (ekim ayı içerisinde) deneme yapması mümkün.
1.250 dolar desteğinin kırılması tekrar 1.000 doları test ettirebilir. Tabi bu marketin düşüş yaşaması halinde gerçekleşebilecek bir durum.
Bu olumlu hava altcoinlerde çok ezilen yarıtımcıları iştahlandırabilir ve alım satımlar sert gerçekleşebilir. Bir ralli yaşanması durumunda mutlaka kar almalı.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir