JP Morgan Bitcoin yükselişinin sebebini açıkladı!

JP Morgan Bitcoin yükselişinin sebebini açıkladı!

ABONE OL 

ABD’nin en büyük bankalarından olan JP Morgan, analistleri aracılığıyla yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çekmeyi başarıyordu. Son yapılan açıklama ile yeniden tüm gözlerine üzerine çekmeyi başardı. Bu açıklamada Bitcoin yükselişinin sebebi hakkında detaylar yer alıyor.

”Bitcoin Yükselişinin ETF ile Alakası Yok”

JP Morgan analistleri yaptığı son açıklama ile Bitcoin yükselişinin New York Borsası’nda işleme açılan Bitcoin ETF’si ile alakalı olmadığını ifade etti. Bitcoin fiyatının artışındaki sebebin ise enflasyon olduğu ifade edildi. ABD’deki enflasyon artışı sebebiyle yatırımcıların Bitcoin tercih etmeye başlaması ve Bitcoin ETF’sinin aynı döneme denk gelmesi sebebiyle böyle bir algının oluştuğu söyleniyor.

JP Morgan Bitcoin açıklamaları daha önceden de dikkat çekiyordu. Ancak son yükseliş öncesinde yapılan açıklama bilinenin aksine bir fikri barındırıyor. JP Morgan analistlerine göre ABD’li yatırımcılar altın yerine Bitcoin’e yöneldi ve bu sayede yükseliş geldi.

Bitcoin ETF
JP Morgan Bitcoin yükselişinin sebebini açıkladı!

Bitcoin ETF’si Büyük İlgi Gördü

New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda alım satıma açılan vadeli Bitcoin ETF’si 40 dolardan listelendi ve kısa süre sonra yüzde 5.4 yükselerek 42.15 dolara yükseldi. Büyük ilgi gören Bitcoin ETF’si günü 41.94 dolar fiyatıyla kapattı. Bitcoin ETF’sinin ilerleyen zamanlarda büyük ilgi görmesi bekleniyor. Gün sonun işlem hacmi ise 994 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir