Japonya dijital para testlerine başlıyor

Japonya dijital para

Japonya dijital para testlerine başlıyor

ABONE OL 

Dijital parasını geliştiren ülkeler arasında bulunan Japonya nihayet çalışmaların sonuna geldi ve ürettiği Dijital Yen‘i test etmeye başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de ürettiği Dijital Yuan’ın test verilerini açıklamıştı.

Japonya Dijital Para Testlerine Başlayacak!

Dünyanın en büyük ekonomilerinden olan Japonya, ulusal parayı Yen’i dijitalleştirme çalışmalarına başlamıştı. Çalışmalar sona erdi ve Dijital Yen’in test aşamasına geçilmeye hazırlanılıyor. Çin‘in önderliğinde sürdürülen dijital ulusal paralar (CBDC) çalışmalarına bir yenisinin daha eklenmesi dünya ekonomisinin dijitalleşmesi yolunda önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Testlerin Nisan 2021‘de başlaması bekleniyor.

Japonya dijital para

Çin’in Dijital Yuan Testleri Sürüyor

Dijital Yuan‘ı test eden Çin, istediği sonuçları yavaş yavaş almaya başladı. Testler başladığından bu yana toplamda 1.1 milyar yuan (162 milyon dolar) değerinde 3.13 milyon adet işlem gerçekleştirildi. Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) Başkan Yardımcısı Fan Yifei yaptığı açıklamayla birlikte verileri paylaştı.

Güney Kore Dijital Won Çalışmalarında Sona Geldi!

Ulusal paraların dijitalleştirilmesi CBDC olarak nitelendiriliyor. Güney Kore ürettiği Dijital Won‘ları 2021 yılından itibaren dağıtmaya başlayacağını açıkladı. Bu projenin şu an pilot aşamada olduğunu belirten Güney Kore Merkez Bankası, ulusal ve küresel piyasalardaki ani hareketlerden Güney Kore ekonomisini korumak amacıyla bu projenin hazırda durması gerektiğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.