Jack Dorsey Korona virüsü için 1 milyar dolar bağışladı

Jack Dorsey Korona virüsü için 1 milyar dolar bağışladı

ABONE OL 

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamalarla alkışları topladı. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Korona virüsü ile mücadele için Start Small LLC isimli bir fon oluşturduğunu ve servetinin %28‘ini bu fona bağışladığını açıkladı.

Servetinin %28’i 1 milyar dolara karşılık olan Twitter ve Square şirketlerinin kurucusu Jack Dorsey kurduğu birçok kişiye örnek olacak bir harekette bulundu. Oluşturulan fonun ilk amacı Korona virüsü ile mücadele olarak belirlendi.

Jack Dorsey Korona Virüsü İçin Bağış Yaptı

Oluşturulan fon Korona virüsünün ardından ise kız çocuklarının sağlığı ve eğitimi için çalışmalarda bulunacak. Evrensel temel gelir konusunda da çalışmalarda bulunacak olan Start Small LLC fonun en temel amacı ise dünyayı daha iyi bir hale getirmek.

Gerçekleştirilecek tüm faaliyetlerin şeffaf olarak yürütüleceğini belirten Jack Dorsey, kullanılacak olan paraların insanlara yardım edeceği gibi şirketleri de olumlu etkileyeceğini belirtti.

Jack Dorsey son zamanlarda Bitcoin’e bir hayli ilgi gösteriyor. Hatta bu sebepten dolayı koltuğunu kaybetmek ile karşı karşıya kalmıştı. Ancak şirket yetkilileri buna müsaade etmedi.

Yaşam kategorisi haberlerini okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.