Dünya Sağlık Örgütü tüm ülkeleri uyardı

Dünya Sağlık Örgütü uyarılarda bulundu

Dünya Sağlık Örgütü tüm ülkeleri uyardı

ABONE OL 

Korona virüsünün dünya çapında etkileri sürüyor ve küresel anlamda en büyük sağlık kurumu Dünya Sağlık Örgütü sürekli uyarılarda bulunuyor. Dünya genelinde tespit edilen vaka sayısı 1.5 milyona yaklaşırken ölüm sayısı her geçen gün 100 bine yaklaşıyor. Ülke yönetimleri de insanları evde kalmaları, sokağa çıkmamaları konusunda uyarıyor, gerektiği yerde sokağa çıkma yasağı getiriyor.

Son olarak Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Christian Lindmeier, ülkelerin tedbirleri erken gevşetmesi durumunda riskin artacağını belirtti. Bu açıklamayı yapma gereği duymasının sebebi olarak ise Çin, Avusturya ve Danimarka ülkelerinde salgının etkilerinin azalması ve bu ülkelerin tedbirlerini azaltıp bitirmeye hazırlanmasıydı.

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Christian Lindmeier şu açıklamaları yaptı;

“En önemli noktalardan biri, başladığımız yere dönmemek için kısıtlamaları çok erken kaldırmamak. Bu tıpkı, çok hasta olduğunuzda erkenden yataktan çıkıp yeniden hasta olma ihtimalinizi artırmaya benziyor. Hasta yatağından erkenden çıkarsanız ve erkenden koşmaya başlarsanız tekrar eski halinize dönme ve komplikasyon ihtimaliyle karşılaşırsınız.”

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.