İtalya Binance açıklaması yaptı!

İtalya Binance

İtalya Binance açıklaması yaptı!

ABONE OL 

İtalya, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘in izni olmadığını belirten bir açıklama yaptı. İtalya’daki finansal regülasyon kurumu CONSOB tarafından yapılan açıklama ile Binance tarafında bir uyarı yapılmış oldu.

İtalya Binance Açıklamasının Detayları!

Dünyanın en hacimli kripto para borsası unvanını elinde bulunduran Binance‘in İtalya’da faaliyet göstermek için yeterli izine sahip olmadığı ortaya çıktı. İtalya’nın finansal regülasyon kurumu olan CONSOB tarafından konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“CONSOB, Binance Group şirketlerinin İtalya’da finansal hizmet sağlamaya yetkili kurum olmadıkları yönünde yatırımcıları uyarmaktadır. www.binance.com web sitesindeki, türevler ve hisse senedi token’ları için de aynı durum geçerlidir. Kamuoyu bu şartlara dikkat etmelidir.”

Bu açıklamanın ardından gözler Binance’e çevrildi. Binance tarafından henüz bir açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda yapılması bekleniyor. Ancak bilindiği gibi Binance, devletlerin uygulamış olduğu regülasyonlara karşı çıkmak yerine uyumluluk göstermek için çalışmaya devam ediyor.

Binance İngiltere
İtalya Binance açıklaması yaptı!

Binance daha önce İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA) tarafından İngiltere’deki faaliyetlerini sonlandırması konusunda uyarılmıştı. Fakat Binance tarafından cevap gecikmemiş ve FCA kuruluşunun Binance üzerine yetkisi olmadığı ifade edilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.