İşte iOS 15.2 ile gelecek yenilikler

İşte iOS 15.2 ile gelecek yenilikler

İşte iOS 15.2 ile gelecek yenilikler

ABONE OL 

Yakın bir zamanda geliştiricilere sunulan ve son hali neredeyse hazır olan iOS 15.2 ile gelecek yeniliklerin neler olduğu öğrenildi. 10 Aralık tarihinde Release Candidate statüsündeki beta sürümü yayınlanan güncellemede dikkat çeken yeni özellikler bulunuyor. İşte o özellikler:

iOS 15.2 İle Gelecek Yenilikler

Sürümün en çok dikkat çeken özelliği çocuklar için müstehcen görüntülerin engelleneceği ve kullanıcılara görmek isteyip istemediklerinin sorulacağı oldu. Mesajlar uygulaması üzerinden alınan ve gönderilen fotoğraflar sistem tarafından kontrol edilecek ve fotoğraf çıplaklık içeriyorsa bulanıklaştırılacak ve içeriğe bakılmadan önce kullanıcı uyarılacak.

iOS 15.0.1 güncellemesi
İşte iOS 15.2 ile gelecek yenilikler

Kamera modunda da yenilikler yapılan sürümde makro modu açılıp kapatılabilecek, bunun için bir tuş ekleyen geliştiriciler akıllı telefonun kamerasını sıklıkla kullananlar için böyle bir kolaylık düşündüler.

Uygulama Gizlilik Raporu ile birlikte haftalık olarak kullanıcılara bir rapor sunulacak ve son bir hafta içerisinde hangi uygulama konum, fotoğraflar, kamera, mikrofon ve kişilere erişebilmiş görülebilecek.

Gelecek diğer özelliklerden biri Dijital Miras, bu özellikte vefat gibi durumlarda telefonunuza ve hesaplarınıza erişebilecek dijital varisler atayabileceksiniz. Rastgele e-posta adresleri oluşturup gerçek mail adresi kullanmadan karşı tarafa mail atabileceğimiz E-Postamı Gizle özelliği de sunulmasını beklediğimiz özelliklerden biri.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.