Isınan iPhone modelleri için çözüm gelebilir

 Isınan iPhone modelleri için çözüm gelebilir

Apple’ın iPhone modelleri ile ilgili aldığı en büyük tepki batarya kapasiteleri ve batarya ısınmaları oluyor. Bu konuda aldığı tepkiler üzerine çalışmalara başladığı iddia edilen Apple‘ın iPhone modellerinde soğutma teknolojisini de dahil edebilir.

Isınan iPhone Modelleri Çözüm mü Geliyor?

Apple ile ilgili yaptığı analizlerde isminden söz ettiren Ming-Chi Kuo, ortaya attığı iddia ile Apple’ın Vapor Chamber ismi verilen bir soğutma sistemi üzerinde çalıştığını söyledi. Bu sistem birçok bilgisayar tarafından kullanılıyor ancak iPhone modellerine uygun hale getirilmesi için ekstra bir çalışma gerektiriyor.

Apple gelen tepkileri azaltmak hatta ortadan kaldırmak için Vapor Chamber teknolojisini kullanarak yoğun ısınma problemlerini ortadan kaldırabilir. Ancak bu teknolojinin hangi iPhone serisi ile karşımıza çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Isınan iPhone modelleri için çözüm gelebilir

iPhone 13 Ekran Sızıntıları

ETNews sızıntısına göre iPhone 13 serisi tıpkı iPhone 12 serisi gibi dört modelden oluşacak. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ismiyle karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılan modellerin ekran teknolojileri ise şöyle:

  • iPhone 13 mini – 5.4 inç LTPS OLED, 60 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 – 6.1 inç LTPS OLED, 60 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 Pro – 6.1 inç LTPO OLED, 120 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 Pro Max – 6.7 inç LTPO OLED, 120 Hz ekran yenileme hızı
iPhone 13 Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Ortaya çıkan bilgilere göre akıllı telefon modelinde iPhone 12 serisinde olduğu gibi yine ekran içi Touch ID olmayacak. Önceki bilgilerle çelişen bu bilgi yeni modellerde Touch ID bekleyen kullanıcıları üzmüş durumda. Ayrıca akıllı telefon Face ID sensörlerini ve ön kamerayı barındırmak özel bir çentik tasarımı hazırlandığı iddia ediliyor. Serinin bazı modellerinde (ya da tümünde) 1 TB depolama seçeneğinin de sunulacağı yine gelen iddialar arasında yer alıyor.

iPhone 13 serisinin tıpkı iPhone 12 serisinde olduğu gibi köşeli bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Aynı kasa tipinin yanı sıra 0,26 mm‘lik ilave kalınlığı ile karşımıza çıkacağı iddia edilen akıllı telefon serisinin daha küçük bir çentik ile kutusundan çıkması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir