İran kripto para yasasını meclise taşıyor

İran kripto para

İran kripto para yasasını meclise taşıyor

ABONE OL 

İran, dünyadaki kripto para madenciliği faaliyetlerini yasallaştırmak için bir yasa tasarısını meclise sunmaya hazırlanıyor. Bu yasa tasarısının temel amacı ise İran Merkez Bankası‘nı bu konuda ana düzenleyici haline getirmek.

İran Kripto Para Yasası Geliyor!

İran milletvekilleri tarafından kripto paralara yönelik bir yasa tasarısı hazırlandı. Hazırlanan bu yasa tasarısı İran İslami Şura Meclisi‘nde onaya sunulacak. Yasa tasarının içeriğinde ise Merkez Bankası‘nı ana düzenleyici yapılması ve kripto para madenciliğinin Sanayi Bakanlığı‘nın kontrolüne bırakılması öngörülüyor.

Ayrıca kripto para madencilerinin bu faaliyetini gerçekleştirmesi için Enerji Bakanlığı’ndan ruhsat alma zorunluluğu da bu yasa ile birlikte hayata geçirilecek.

İran Merkez Bankası Bitcoin
İran kripto para yasasını meclise taşıyor

8 Haziran tarihinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yapılan açıklamada kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istenmişti. Hasan Ruhani konu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

”Halkın sermayesini korumak için kripto para faaliyetleri yasallaştırılmalı ve bakanlıklar bu konuda hızlı şekilde çalışma başlatmalı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.