Bitcoin balinaları geri mi dönüyor?

Bitcoin balina

Bitcoin balinaları geri mi dönüyor?

ABONE OL 

Kripto para piyasasında yüksek bakiyelere sahip olan yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor. Glassnode verilerine göre Bitcoin balina sayıları yeniden yükselmeye başladı.

Bitcoin Balinalarının Sayısı Yeniden Artışa Geçti

1.000 -10.000 Bitcoin‘e sahip olan yatırımcılar Bitcoin balinaları olarak nitelendiriliyor. Glassnode verilerine göre mart ayından itibaren düşmeye başlayan Bitcoin balina sayısı yeniden yükselmeye başladı. Bitcoin balinaları, Bitcoin fiyatının yeni bir zirve fiyatına ulaşmasında etkin rol oynamıştı.

Verilere göre şubat ayında 4.54 milyon adet Bitcoin’e sahip olan balinaların bakiyeleri mayıs ayında 4.17 milyon adete gerilemişti. Bu yapılan büyük satışları göz önüne koyuyor.

Bitcoin Balinaları
Bitcoin balinaları geri mi dönüyor?

JP Morgan Bitcoin Anketi Düzenledi

ABD’li milyarder Warren Buffett, Bitcoin’i ”fare zehri” olarak nitelendirdiği biliniyor. Bitcoin’e olan olumsuz tavrı da kripto para sektöründeki isimlerden büyük tepki görmüştü. JP Morgan tarafından düzenlenen bir ankete 1.500 kişi katıldı.

Katılımcıların yüzde 30‘u Bitcoin’i tıpkı Warren Buffett gibi fare zehri olarak, yüzde 16‘sı ise ”geçici bir heves” olarak nitelendirdi. Katılımcıların beşte dördü ise sert yaptırımların gelmesini bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.