İran Bitcoin madencilik yasağını kaldırdı!

İran Bitcoin madencilik

İran Bitcoin madencilik yasağını kaldırdı!

ABONE OL 

Bitcoin üretimi ve transferlerin gerçekleşmesi için vazgeçilmez olan Bitcoin madenciliği İran’da elektrik kesintilerine sebep olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Geçtiğimiz gün yasak kalktı ve Bitcoin madenciliği yeniden aktif hale geldi.

İran Bitcoin Madencilik Yasağını Sonlandırdı

Bitcoin madenciliği sistemi sayesinde ayakta kalan ve yeni Bitcoin’lerin ortaya çıkmasını sağlayan Bitcoin madencilik sistemi mayıs ayından eylül ayına kadar dönemin İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yasaklanmıştı. Eylül ayının sona ermesiyle birlikte yasak kalktı.

İran düşük elektrik ücretleri sebebiyle Bitcoin madenciliği yapılan ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle Çin’den Bitcoin madencilerinin gönderilmesiyle birlikte Bitcoin madencileri yeni ülke arayışına girmişti. İran’da bu sebeplerden dolayı Bitcoin madenciliği için gözde bir yer haline gelmişti.

İran Merkez Bankası Bitcoin
İran Bitcoin madencilik yasağını kaldırdı!

Temmuz ayında da dönemin İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istenmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Halkın sermayesini korumak için kripto para faaliyetleri yasallaştırılmalı ve bakanlıklar bu konuda hızlı şekilde çalışma başlatmalı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.