İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı

İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı

ABONE OL 

İran’dan yoğun bir şekilde sürdürülen kripto para madenciliği yasallaşıyor. Ülkede madencilik o kadar arttı ki başlı başlına bir sektöre geldi. İran Hükümeti ise artan kripto para madenciliğini yasaklamak yerine bir fırsat olarak değerlendirmek istiyor. Bu sebepten dolayı İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı.

İran‘a karşı uygulanan yaptırımlara karşı bir çıkış yolu olabilme ihtimali üzerinde duruluyor. Öyle ki kripto para madenciliği İran’da 8.5 milyar dolarlık bir hacme sahip hale geldi. İran Hükümeti’nin sergilediği olumsuz tavırları sona erdirip kripto para madenciliğini yasallaştırmaya çalışıyor.

İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı. Bu lisansların artmasının sebebi ise ülkedeki yoğun elektrik kullanımı ve kripto para madenciliğinin başlı başına bir sektör haline gelmesi olarak açıklanabilir. İran’daki elektrik kullanımını %7 arttıran kripto para madencileri, elektriğin birim fiyatının da yükselmesine sebep olduğu bile söylenebilir. Normalde elektriğin birim fiyatı 0.11$ olan fiyat yaz aylarında 0.46$ seviyelerine yükselebiliyor.

Dünya üzerindeki ülkeler kripto para ve blok zinciri teknolojisinden faydalanmaya başladığı ve günden güne bir artış olduğunu hep beraber görüyoruz. Kripto paraların daha gelişim aşamasında olmasından dolayı henüz yaygın bir şekilde kullanılamıyor.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Dubai’de kripto para vadisi kuruluyor

ABD’nin yıllık açığı Bitcoin’in 6 katına ulaştı

Altın destekli kripto para üretildi: Tether Gold

“İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir