iPhone üreticisi Foxconn solunum cihazı üretecek

iPhone üreticisi Foxconn sorumluluk alacak

iPhone üreticisi Foxconn solunum cihazı üretecek

ABONE OL 

Apple’ın en önemli ürünü olan iPhone telefonlarının üretimini yapan Foxconn korona virüsü ile mücadele kapsamında bir sorumluluk alarak solunum cihazı üreteceğini açıkladı.

Şimdiye kadar 80 binin üzerinde insanın ölümüne neden olan ve hala insanların hayatını tehdit eden korona virüsüyle tüm şirketler bir savaş içerisine girmiş durumda. Bu savaşta bir cephe almak isteyen Foxconn da bir hamle yaptı.

Foxconn şirketinden korona virüsü mücadele hamlesi

Korona virüsüyle mücadelede en çok işin düştüğü cihaz olan solunum cihazı üretiminde iPhone üretici firması da bir açıklama yaptı ve solunum cihazı üreteceğini belirtti.

Uzmanlara göre İtalya, İspanya ve ABD ülkelerinde salgının hızlı yayılması ve solunum cihazlarının yetersiz olması cihazları bir ihtiyaç haline getiriyor.

Ford, Tesla gibi şirketlerin ardından iPhone cihazlarının üreticisi Foxconn da tesislerinde solunum cihazı üretmeye başladı. Şirket önümüzdeki 4-6 hafta içerisinde dizayn ettiği solunum cihazını üretmiş olacak. ABD’nin Wisconsin Eyaleti’nde bulunan tesislerde üretilecek olan cihazlar daha sonra sağlık kurumlarına gönderilecek.

Şirket geçtiğimiz aylarda da Çin’de bulunan bir fabrikasını maske üretimine hazır hale getirmişti.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.