iPhone SE 3 geliyor!

iPhone SE 3

iPhone SE 3 geliyor!

ABONE OL 

Apple‘ın üretmiş olduğu Special Edition modellere bir yenisinin eklenmesi bekleniyor. iPhone SE 3 ismiyle kullanıcıların karşısına çıkması beklenen akıllı telefon için DigiTimes kaynağı tarih de verdi.

iPhone SE 3, 2022’de Duyurulabilir

DigiTimes‘a göre Apple, 2022 yılının ilk yarısında iPhone 12 serisinde yer alan A14 Bionic çip ile karşımıza çıkacak. iPhone SE 3 modelinin en dikkat çeken özelliklerinden bir ise 5G desteği olması bekleniyor. Ara model olduğu için bazı analistlere göre 5G desteğinin yeni SE modeline sağlanmayacağı ifade edilmişti. Ancak son sızıntılara göre 5G desteği SE 3 modelinde yer alacak.

iPhone SE 2020 satışları
iPhone SE 3 geliyor!

Tasarım olarak ise pek fazla değişim olması beklenmiyor. Tıpkı iPhone SE 2020 modelinde olduğu gibi tek arka kamera ve TouchID ile kutusundan çıkması bekleniyor.

iPhone Üretimi için Geri Dönüşüm Detayı!

iPhone modelleri dünyanın en çok dikkat çeken akıllı telefonlarının başında geliyor. Dünya üzerinde yoğun talep gören iPhone modellerinin üretiminde kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir olması konusunda Apple tarafından yeni hamleler gelecek. Apple CEO’su Tim Cook yaptığı VivaTech 2021 isimli etkinlikte yaptığı açıklama ile planlarını açıkladı.

Bu açıklamaya göre Apple adım adım iPhone üretiminde kullanılan parçaları gerin dönüştürülebilir olmasına dikkat edecek. Bilindiği gibi iMac üretiminde kullanılan parçaların yüzde 40‘ı geri dönüştürülebiliyor. Aynı oranları iPhone üretiminde de görmeyi hedefleyen şirket, aynı başarıyı bu ürün serisinde de yakalamak için kararlı olduklarını vurguladı. Tim Cook, sıfır karbon emisyonu sunan bir şirket olduğuna da açıklamalarında belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

1 Comment

  • […] bu seride de kullanıcılara sunulacak. Ayrıca yakın zamanda sizlere duyurduğumuz gibi yeni iPhone SE modelinde de 5G desteğinin bulunacağı neredeyse kesinleşmiş […]

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir