Apple 5G’ye tamamen geçiyor

Apple 5G’ye tamamen geçiyor

ABONE OL 

5G destekli cihaz sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde henüz 5G destekli cihazların bu kapasiteleri tam olarak kullanılmasa da yakın zamanda bu 5G bağlantı teknolojisinin kullanıma sunulması bekleniyor. Her şirkette 5G destekli model üretimine ağırlık veriyor. Apple tarafında alınan karara göre 2022 yılından itibaren üretilen tüm iPhone modellerinde 5G desteği bulunacak.

Apple 5G’yi Önemsiyor

Apple bu yıl iPhone 13 serisini duyuracak. Tıpkı geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 12 serisinde olduğu gibi 5G desteği bu seride de kullanıcılara sunulacak. Ayrıca yakın zamanda sizlere duyurduğumuz gibi yeni iPhone SE modelinde de 5G desteğinin bulunacağı neredeyse kesinleşmiş oldu.

Apple 5G bağlantısını bir hayli önemsiyor. Ayrıca 4G teknolojisinin birçok ülkede eski bir teknoloji olarak kullanılmayan bir bağlantı haline gelmesi sebebiyle Apple yeni iPhone modellerinde 5G desteğine yer verecek.

iPhone SE 2020 satışları
Apple 5G’ye tamamen geçiyor

iPhone SE 3, 2022’de Duyurulabilir

DigiTimes‘a göre Apple, 2022 yılının ilk yarısında iPhone 12 serisinde yer alan A14 Bionic çip ile karşımıza çıkacak. iPhone SE 3 modelinin en dikkat çeken özelliklerinden bir ise 5G desteği olması bekleniyor. Ara model olduğu için bazı analistlere göre 5G desteğinin yeni SE modeline sağlanmayacağı ifade edilmişti. Ancak son sızıntılara göre 5G desteği SE 3 modelinde yer alacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir