iPhone kullanıcıları acil durum uyarısıyla korktu!

iPhone kullanıcıları acil durum uyarısı

iPhone kullanıcıları acil durum uyarısıyla korktu!

ABONE OL 

Bugün sabah saatlerinde ülkemizdeki iPhone kullanıcılarına ”Evde kal Turkiye” yazılı bir acil durum bildirimi geldi. Neredeyse tüm iPhone modellerine gönderilen uyarı kullanıcıları korkuttu. Test Alert Notification başlığıyla gelen uyarının ardından tüm kullanıcılar sosyal medyaya akın etti.

iPhone Kullanıcıları Acil Durum Uyarısı Aldı

Bugün sabah 10 sularında ülkemizdeki iPhone kullanıcılarına acil durum uyarısı gönderildi. Gelen ”Evde kal Turkiye” uyarısı Test Alert Notification başlığıyla gönderildi. Zaten bu mesajla birlikte gönderilen uyarısının test alarm bildirimi olduğu ortaya çıktı.

Apple tarafından konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak bildirimi gören tüm kullanıcılar bu bildirimin ardından sosyal medyadan bildirinin sebebini öğrenmeye çalıştı. Bu bildirimin iPhone modellerini kontrol amaçlı yapıldığı düşünülüyor. Bu sayede ilerleyen zamanlarda yaklaşan doğal afet uyarıları, hava olayları gibi acil durum mesajları kullanıcılara gönderilecek.

iPhone kullanıcıları acil durum uyarısıyla korktu!

iPhone WiFi Sorunu Ortadan Kaldırıldı

Apple, yayınladığı iOS 14.7 güncellemesi ile birlikte iPhone modellerinde baş gösteren WiFi hatasını ortadan kaldırdı. Yüz binlerce modelin etkilendiği sorun WiFi ağını komple devre dışı bırakıyordu. ”%p%s%s%s%n” isimli bir WiFi ağına bağlanan iPhone modelinin WiFi ağı devre dışı kalıyordu.

Bu sorunu yaşayan iPhone kullanıcıları birkaç hafta bekledikten sonra nihayet çözüme kavuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.