iPhone 15 serisi yeni renklerle gelecek!

iPhone 15 serisi Ultra

iPhone 15 serisi yeni renklerle gelecek!

ABONE OL 

Bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak olan iPhone 15 serisinin sızıntıları sürüyor. Daha önce tuş takımı hakkındaki sızıntılarıyla karşımıza çıkan iPhone 15 serisi yeni renk sızıntılarıyla karşımıza çıktı.

iPhone 15 Serisi Yeni Renkler Sunacak

Apple, bu yılın eylül ayında iPhone 15 serisini duyuracak. Merakla beklenen etkinlikte duyurulacak olan iPhone 15 serisinin yeni renklerle karşımıza çıkacağı sızdırıldı. Daha önce de iPhone 14 serisine sarı renk seçeneğinin getirileceği iddia edilmişti ve ardından Apple sarı renkli iPhone 14 modellerini duyurmuştu.

Pembe ve kırmızı karışımı yeni bir renk ve mavinin daha önce Apple tarafından iPhone 5C kasasında kullandığı bir ton yeni renk seçeneği olarak karşımıza çıkacak. Bu sızıntı geçtiğimiz şubat ayında da karşımıza çıkmıştı. Tekrardan aynı sızıntının karşımıza çıkması iddiaların kuvvetli olduğunu gösteriyor.

iPhone 15 Serisi Ultra ile Karşımıza Çıkabilir

Apple, bu yılın eylül ayında iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Seride birçok özelliğin değişmeyeceği ancak işlemci ve RAM tarafından değişikliklerin olması bekleniyor.

TrendForce haberine göre Apple bu yıl ilk defa Ultra isimli bir model ile karşımıza çıkabilir. Pro Max ismiyle bildiğimiz ve serinin en güçlü modelin isminin Ultra olarak değişebileceği iddia ediliyor.

Ayrıca Pro ve Pro Max (Ultra) modellerinde RAM seçeneğinin tıpkı depolama seçeneği gibi sunulabileceği de gelen sızıntılar arasında yer alıyor. Yani dilerseniz 6 GB, dilerseniz 8 GB RAM kapasitesine sahip bir model seçebileceksiniz.

iPhone 15 USB-C ile Karşımıza Çıkabilir

Avrupa Birliği tarafından verilen USB-C kararı ve teknolojik atıkları azaltmak için yapılan girişimlerin sonunda gözler Apple’a çevrildi. Apple dışındaki tüm akıllı telefon üreticileri tarafından USB-C portu kullanılmaya başlanmışken Apple henüz bu konuda bir girişimde bulunmamıştı.

9to5Mac tarafından paylaşılan birkaç iPhone 15 Pro kılıf kalıbının görselinde USB-C portu gözlendi. Bu da Apple’ın da Lightning’den vazgeçip USB-C portuna geçme ihtimalini akıllara getirdi.

iPhone 15 USB-C portuyla duyurulması durumda bir devrim yaşanacak ve iPhone modellerindeki Lightning portu tarihi karışacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir