iPhone 14 uydu yardımı sistemini yakında Avrupa’ya sunacak!

iPhone 14 uydu yardımı

iPhone 14 uydu yardımı sistemini yakında Avrupa’ya sunacak!

ABONE OL 

Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte uydu üzerinden SOS sistemini duyurmuştu. Bu sistemin ne zaman aktif hale getirileceği merakla bekleniyordu. ABD ve Kanada‘da aktif edilen sistem yakında Avrupa’da da aktif hale getirilecek.

iPhone 14 Uydu Yardım Sistemi Aktifleştiriliyor

Apple, eylül ayında iPhone 14 serisini duyurmuş ve iPhone 14 serisinde yer alan SOS sistemi büyük ilgi görmüştü. Uydu üzerinden konum belirleyebilen ve bu sayede yardım istenebilen sistem ABD ve Kanada’daki iPhone 14 serisi kullanıcılarına sunuldu.

Yakında ise Avrupa’daki kullanıcılara da bu özelliğin sunulacağı açıklandı. Bu sistemin aktif olması, mevcut telekomünikasyon sistemlerinin devre dışı kaldığı afet gibi durumlarda büyük rol oynayacaktır. Bu sebepten dolayı en kısa sürede bu özelliğin tüm dünyada aktif edilmesi bekleniyor.

iPhone 14 serisine sunulan bu özellik, iOS 16.1 güncellemesi ve üzeri güncellemelerde kullanılacak. İlk 2 yıl ücretsiz sunulacak olan özellik hakkında detaylı açıklama ise yapılmadı.

iPhone 14 serisi
iPhone 14 uydu yardımı sistemini yakında Avrupa’ya sunacak!

iPhone 14 Üretim Hedefinde Değişiklik Yapıldı

Çin’de artan Korona virüs vakaları sebebiyle yeni önlemler alınmaya başlanmıştı. Bu da teslimat süreleri başta olmak üzere birçok konuda tarihlerin ileri atılmasına sebep olmuştu. Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modeli için 90 milyon adetlik bir hedef koymuştu. Yeteri talep olmaması ve Çin’de yaşanan gelişmeler sebebiyle hedef üretim 87 milyona indirildi.

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir