iPhone 14 serisi üretimine hız verildi!

iPhone 14 serisi üretim

iPhone 14 serisi üretimine hız verildi!

ABONE OL 

iPhone 14 serinin üretim problemleri yaşadığı eylül ayından itibaren bilinenler arasında yer alıyordu. Apple, bu konuyla ilgili tedarikçileriyle iletişime geçti ve üretime hız verildi.

iPhone 14 Serisi Üretimi Artırıldı

Apple’ın en yüksek üretim yapan tedarikçisi Foxconn, fabrikayı en yüksek kapasitede çalıştırmaya başladı. Foxconn yöneticisi tarafından 200 bin işçiyle yüzde 90 kapasitede çalışıldığı açıklandı.

Özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerindeki siparişlerin artmasının ardından kollar sıvandı. Bu da üretimin arttığı ve teslimat sürelerinin kısalacağı anlamına geliyor. Geçtiğimiz kasım ayında Çin’deki artan vakalar sebebiyle Foxconn fabrikasında düşük kapasitede üretime geçilmişti. Bu da iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin teslimat sürelerinin uzamanasına sebep olmuştu.

iPhone 14 serisi
iPhone 14 serisi üretimine hız verildi!

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir