iPhone 14 Pro ve Pro Max ekranda çizgi sorunu yaşıyor!

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro ve Pro Max ekranda çizgi sorunu yaşıyor!

ABONE OL 

Reddit kullanıcıları tarafından açılan bir konuda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin açılırken ekranda çıkan çizgi sorunu yaşadığı görüldü.

iPhone 14 Pro ve Pro Max Ekranda Çizgi Sorunuyla Karşılaştı

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri son günlerde ekran üzerinde yatay olarak görünen çizgi sorununu yaşıyor. Bu sorunun neden kaynaklandığı bilinmese de birçok kullanıcının bu sorunu yaşaması endişelere sebep oldu.

iPhone 14 Pro ve Pro Max ekranda çizgi sorunu yaşıyor!

Bu görseli paylaşan Reddit kullanıcısı olayı şu şekilde açıkladı:

iPhone 14 Pro Max’i 9 Aralık’ta satın aldım. Telefon ekranı uyandığında yatay çizgilerin yanıp söndüğünü fark ettim. Telefon ekranı bunu her uyandığında değil, rastgele yapıyor. Bazen sadece 1 satır, bazen birden fazla satırda çizgi oluyor. Telefonumu Apple’a götürdüm ve tanılamayı çalıştırdılar ve her şey yolunda olduğunu açıkladılar. Teknisyen bana donanımla ilgili bir sorun olmadığını, bunun yazılımla yapılması gerektiğini söyledi. Teknisyen telefonumu sıfırlamayı önerdi ve bunun sorunu çözebileceğini söyledi. Bunu zaten yaptım ama sorun hala devam ediyor. Telefonu iOS 16.2 ile yeni güncelledim ve hala bunu yapıyor. Bunu yaşayan başka biri var mı?

Açılan bu konunun altında benzer sorunları yaşayan kullanıcılar toplanmaya başladı. Apple konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ancak sorunun ara bir yazılım güncellemesi ile çözülebileceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir