iPhone 14 Pro tasarımı ortaya çıktı!

iPhone 14 Pro tasarımı

iPhone 14 Pro tasarımı ortaya çıktı!

ABONE OL 

Bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 14 serisinin üyelerinden olan iPhone 14 Pro‘nun tasarım sızıntıları ortaya çıktı. Bu sızıntıya göre ekran üzerindeki çentikte değişiklikler olacak.

İşte iPhone 14 Pro Tasarımının Sızıntısı!

Bilindiği gibi Apple, iPhone X‘ten itibaren (SE modelleri hariç) tüm iPhone modellerinden Face ID‘ye yer verdi. Bu da ekran üzerinde bir çentikle kullanıcılara sunuldu. Bu sayede ekran üzerinde siyah bir boşluk oluştu. Bazı iPhone kullanıcıları da kullanılan çentik boyutunun büyük olduğunu iddia ederek küçültülmesini istedi.

Apple da giderek küçülttüğü çentiği bugün ortaya çıkan sızıntıya göre giderek küçültmeyi hedefliyor. Sızıntı da iPhone 14 Pro tasarımı yer alıyor ve çentiğin iki parça halinde karşımıza çıkacağı görünüyor.

iPhone 14 Pro tasarımı ortaya çıktı

Yine ortaya çıkan sızıntılara göre Apple, iPhone 14 serisinde Samsung ve LG‘den satın aldığı ekranları kullanacak ve LTPO teknolojisinin yanı sıra 120 Hz ekran yenileme hızını da kullanıcılarına sunacak.

iPhone 14 serisi bir klasik haline gelen eylül ayında karşımıza çıkacak. İddialara göre bu yıl mini modeli üretilmeyecek. Bu model yerine ise Max isimli yeni bir model seriye dahil edilecek. Dört akıllı telefondan oluşacak serinin tüm modelleri 120 Hz ekran yenileme hızını barındıracak ve yine tüm modellerin RAM kapasiteleri 6 GB olacak.

Tüm modellerde aynı ekran yenileme hızı ve RAM kapasitesinin bulunması kafalarda tüm modeller aynı olacak şeklinde bir algı oluştursa da kameradaki ve diğer özelliklerdeki farklılıklar bu algıyı yıkacak.

SIM Kart Girişi iPhone 14’te Yer Almayabilir

Apple tarafından 2022 yılının eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 14 serisi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişi yer almayacak. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiada iPhone 15 serisinden başlayarak bu adımın atılacağı ifade edilmişti.

Ancak son iddia gerçeğe dönüşürse iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişini görmeyeceğiz. Bu da akıllı telefonlar için bir dönüm noktası olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.