Elon Musk Twitter’ın en büyük hissedarı oldu

Elon Musk Twitter'ın en büyük hissedarı oldu

Elon Musk Twitter’ın en büyük hissedarı oldu

ABONE OL 

Dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip olan son yılların gündemden düşmeyen girişimcisi Elon Musk Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın aldı ve şirketin en büyük hissedarı oldu.

Elon Musk Twitter’ın En Büyük Hissedarı Oldu

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk, aktif bir şekilde kullandığı sosyal medya platformundan 73,5 milyon hisse satın aldı. Yüzde 9.2‘ye denk gelen bu satın alım, kurucu Jack Dorsey’in mevcut hissesinden neredeyse 4 kat daha fazla.

Musk’ın yaptığı bu satın alımın ardından Twitter’ın hisseleri de sabit kalmadı ve yüzde 26‘lık bir artış göründü. Yaşanan artışın ardından Musk’ın hisselerinin değeri toplamda 2.89 milyar doları buldu.

Elon Musk Twitter’da geçtiğimiz günlerde platformun ifade özgürlüğüne bağlı olmadığı şeklinde bir gönderme yapılmıştı, ardından yapılan bu satın alım Musk’ın manipülasyonlarına bir yenisini ekledi.

Elon Musk’tan Yeni Sosyal Ağ Göndermesi

İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?

Yukarıdaki yazı, Musk’ın geçtiğimiz günlerde oylamaya sunduğu bir tweetti ve kullanılan 2 milyon 35 bin 924 oyun yüzde 70’i Twitter’ın ifade özgürlüğüne sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanmıyor.

Musk, anketin devamında “Bu anketin sonuçları çok önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” yazan Musk’ın bahsettiği çok önemli durum yeni bir sosyal ağ platformu olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.