iPhone 14 işlemcisi hakkında yeni detay!

iPhone 14 işlemcisi

iPhone 14 işlemcisi hakkında yeni detay!

ABONE OL 

Yarın düzenlenecek Apple Event ile duyurulacak olan iPhone 14 serisiyle ilgii yeni bir detay daha ortaya çıktı. Daha önce de sızıntılarda karşımıza çıkan iPhone 14 işlemci detayı hakkında yeni detay ortaya çıktı.

iPhone 14 İşlemcisi Hakkında Yeni Sızıntı

Apple, iPhone 14 serisinde bir değişikliğe gidecek. Bu yıla kadar duyurulan tüm iPhone serisi modelleri aynı işlemci ile karşımıza çıkıyordu. Ancak Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte bir ilke imza atacak. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus (Max olarak sızıntılarda görünüyordu) modellerinde iPhone 13 modeli tarafından kullanılan A15 Bionic işlemcinin güçlenmiş versiyonuna yer verecek.

Tim Higgins tarafından ortaya atılan bu iddianın muhtemel olduğu da diğer sızıntı paylaşanlar tarafından ifade edildi. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri güçlendirilmiş A15 Bionic çipiyle, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ise A16 Bionic çipiyle karşımıza çıkacak.

Yine ortaya çıkan diğer iddialara göre ise iPhone 14 Pro modelleri bugüne kadar ki en güçlü iPhone modelleri olacak ve buna göre özellikler barındıracak.

iPhone 14 işlemci
iPhone 14 işlemcisi hakkında yeni detay!

iPhone 14 Pro Tasarımı Görünmüştü

Apple, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile iPhone 14 serisinin tanıtım tarihini açıkladı. 7 Eylül tarihinde karşımıza çıkacak olan iPhone 14 serisi 4 farklı modelden oluşacak. Serinin en gözde modellerinden olmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 14 Pro hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı.

Bu sızıntılara göre iPhone 14 Pro modelinin çentik kısmı oval ve bir arada yer alacak. 9to5Mac haberine göre iPhone 14 Pro modelinin çentiği bu şekilde görünecek. Bu çentik sensörleri, ön kamera ve FaceID için TrueDepth kamera sistemini barındıracak.

iPhone 14 Pro tasarımı

Apple, iPhone 14 serisinde Samsung ve LG‘den satın aldığı ekranları kullanacak ve LTPO teknolojisinin yanı sıra 120 Hz ekran yenileme hızını da kullanıcılarına sunacak.

iPhone 14 serisi bir klasik haline gelen eylül ayında karşımıza çıkacak. İddialara göre bu yıl mini modeli üretilmeyecek. Bu model yerine ise Max isimli yeni bir model seriye dahil edilecek. Dört akıllı telefondan oluşacak serinin tüm modelleri 120 Hz ekran yenileme hızını barındıracak ve yine tüm modellerin RAM kapasiteleri 6 GB olacak.

Tüm modellerde aynı ekran yenileme hızı ve RAM kapasitesinin bulunması kafalarda tüm modeller aynı olacak şeklinde bir algı oluştursa da kameradaki ve diğer özelliklerdeki farklılıklar bu algıyı yıkacak.

SIM Kart Girişi iPhone 14’te Yer Almayabilir

Apple tarafından 2022 yılının eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 14 serisi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişi yer almayacak. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiada iPhone 15 serisinden başlayarak bu adımın atılacağı ifade edilmişti.

Ancak son iddia gerçeğe dönüşürse iPhone 14 akıllı telefon serisinde SIM kart girişini görmeyeceğiz. Bu da akıllı telefonlar için bir dönüm noktası olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir