iPhone 14 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 14 fiyatı

iPhone 14 fiyatı ne kadar olacak?

ABONE OL 

Bugün düzenlenecek olan Apple Event etkinliğinde karşımıza çıkacak olan iPhone 14 fiyatının sızıntıları ortaya çıkmıştı. Şimdi hep birlikte bu fiyatlara göz atacağız.

iPhone 14 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Apple, bugün Apple Event isimli bir etkinlik düzenleyecek. Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak olan etkinlikte iPhone 14 serisi başta olmak üzere Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Pro modellerinin de duyurulması bekleniyor.

Ayrıca iOS 16‘nın da bu etkinlik karşımıza çıkacağı biliniyor. Duyurulacak olan iPhone 14 serisinin fiyatı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılada iPhone 14 fiyatı da yer almıştı.

iPhone 14 fiyatının 799 dolar olması bekleniyor. Mevcut dolar kuru ile 14.560 TL‘ye tekabül eden bu tutarın üzerine vergiler de yansıtıldığında 25 bin TL ve üzeri bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

iPhone 14 tanıtım tarihi
iPhone 14 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 14 İşlemcisi Hakkında Yeni Sızıntı

Apple, iPhone 14 serisinde bir değişikliğe gidecek. Bu yıla kadar duyurulan tüm iPhone serisi modelleri aynı işlemci ile karşımıza çıkıyordu. Ancak Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte bir ilke imza atacak. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus (Max olarak sızıntılarda görünüyordu) modellerinde iPhone 13 modeli tarafından kullanılan A15 Bionic işlemcinin güçlenmiş versiyonuna yer verecek.

Tim Higgins tarafından ortaya atılan bu iddianın muhtemel olduğu da diğer sızıntı paylaşanlar tarafından ifade edildi. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri güçlendirilmiş A15 Bionic çipiyle, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ise A16 Bionic çipiyle karşımıza çıkacak.

Yine ortaya çıkan diğer iddialara göre ise iPhone 14 Pro modelleri bugüne kadar ki en güçlü iPhone modelleri olacak ve buna göre özellikler barındıracak.

Ekranlar Samsung ve LG’den Alınacak

Apple, iPhone 14 serisinde Samsung ve LG‘den satın aldığı ekranları kullanacak ve LTPO teknolojisinin yanı sıra 120 Hz ekran yenileme hızını da kullanıcılarına sunacak.

iPhone 14 serisi bir klasik haline gelen eylül ayında karşımıza çıkacak. İddialara göre bu yıl mini modeli üretilmeyecek. Bu model yerine ise Max isimli yeni bir model seriye dahil edilecek. Dört akıllı telefondan oluşacak serinin tüm modelleri 120 Hz ekran yenileme hızını barındıracak ve yine tüm modellerin RAM kapasiteleri 6 GB olacak.

Tüm modellerde aynı ekran yenileme hızı ve RAM kapasitesinin bulunması kafalarda tüm modeller aynı olacak şeklinde bir algı oluştursa da kameradaki ve diğer özelliklerdeki farklılıklar bu algıyı yıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir