iPhone 14 Acil SOS özelliği bir kişiyi kurtardı!

iPhone 14 Acil SOS özelliği

iPhone 14 Acil SOS özelliği bir kişiyi kurtardı!

ABONE OL 

Apple’ın iPhone 14 serisi ile birlikte kullanıma sunduğu Acil SOS özelliği geçtiğimiz gün Alaska’da mahsur kalan bir kişiyi kurtardı.

iPhone 14 Acil SOS özelliği Hayat Kurtarmaya Başladı

Apple, iPhone 14 serisine Acil SOS isimli yeni bir özellik eklemiş ve kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde iPhone 14 modelleri uydu üzerinden bulunabilecek ve acil durumlarda yine uydu üzerinden yardım çağrısında bulunabilecek.

Geçtiğimiz gün Alaska‘da mahsur kalan bir kişi Acil SOS özelliğini kullandı ve yardım talep etti. Ardından konum tespit edildi ve mahsur kalan kişi kurtarıldı. Mahsur olan kişinin herhangi bir bağlantıya erişemediği için Acil SOS özelliğini etkinleştirmesi ve yardım talep etmesi sayesinde konumu tespit edildiği ve kurtarıldığı açıklandı.

iPhone 14 Acil SOS özelliği bir kişiyi kurtardı!

iPhone 14 Uydu Yardım Sistemi Aktifleştiriliyor

Apple, eylül ayında iPhone 14 serisini duyurmuş ve iPhone 14 serisinde yer alan acil SOS büyük ilgi görmüştü. Uydu üzerinden konum belirleyebilen ve bu sayede yardım istenebilen sistem ABD ve Kanada’daki iPhone 14 serisi kullanıcılarına sunuldu.

Yakında ise Avrupa’daki kullanıcılara da bu özelliğin sunulacağı açıklandı. Bu sistemin aktif olması, mevcut telekomünikasyon sistemlerinin devre dışı kaldığı afet gibi durumlarda büyük rol oynayacaktır. Bu sebepten dolayı en kısa sürede bu özelliğin tüm dünyada aktif edilmesi bekleniyor.

iPhone 14 serisine sunulan bu özellik, iOS 16.1 güncellemesi ve üzeri güncellemelerde kullanılacak. İlk 2 yıl ücretsiz sunulacak olan özellik hakkında detaylı açıklama ise yapılmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir