iPhone 13 üretiminde ciddi düşüş!

iPhone 13 üretimi

iPhone 13 üretiminde ciddi düşüş!

ABONE OL 

Bu yılının eylül ayında duyurulan iPhone 13 serisiyle ilgili kötü haberler gelmeye başladı. Ortaya çıkan raporlara göre iPhone 13 üretimi yüzde 20 geriledi.

iPhone 13 Üretimi Geriledi

Eylül ayında karşımıza çıkan iPhone 13 serisi ile ilgili tedarik sorunlarının yaşanacağı iddia ediliyordu. Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 13 serisinin üretimi eylül ve ekim ayları ile kıyaslandığında yüzde 20 geriledi. Bu oran bizlere Apple tarafından belirlenen hedeflere ulaşılamadığını gösteriyor. Dünyada hali hazırda devam eden çip krizinin bu aksaklığa sebep olduğu biliniyor.

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte Noel öncesi alışveriş ve hediye dönemi de yaklaşıyor. Noel döneminde artan talebe Apple’ın nasıl cevap vereceği ise şimdiden bilinmiyor.

iPhone 13 üretim
iPhone 13 üretiminde ciddi düşüş!

iPhone 13 Satışları Talep Sebebiyle Azaldı

iPhone 13 serisine olan talebin azaldığı açıklandı. Bu talep azalmasına ise yaklaşan tatil dönemlerinin sebep olduğu ifade edildi. 90 milyon adet iPhone 13 satmayı hedefleyen Apple bu hedefini 10 milyon adet azaltmıştı. Dünyada süregelen çip sıkıntısının da da hedeflerin azaltılmasına sebep olduğu biliniyor.

Analistler tarafından yayınlanan raporlara göre Apple, 2021 yılının son çeyreğinde 117.6 milyar dolar gelir elde edecek. Bu da şirket için bir rekor anlamına geliyor. Ayrıca yılların son çeyrekleri Apple için ilk çeyrek anlamına geliyor. Eylül ayında duyurulan modeller sebebiyle Apple asıl geliri eylül ve aralık ayları arasında elde ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.