Instagram Ara Ver özelliği kullanıma sunuldu!

Instagram Ara Ver

Instagram Ara Ver özelliği kullanıma sunuldu!

ABONE OL 

Sosyal medya uygulamaları her gün saatlerce kullanılıyor. Ancak bu pek de sağlıklı bir durum değil. Özellikle uluslararası kuruluşların yapmış oldukları araştırmaların sonucunda sosyal medya uygulamalarının bireylerin psikolojisinde ciddi bir yer kapladığı biliniyor. Bu sebepten dolayı Instagram bir karar aldı. Bu karara göre kullanıcılar tarafından belirlenmiş zamanlarda ”Ara Ver” bildirimi sayesinde kullanıcılar uyarılacak.

Instagram Ara Ver Diyecek!

Meta grup şirketlerinden olan Instagram, kullanıcılarını fazla kullanım yaptıklarında uyaracağı Ara Ver özelliğini kullanıma sundu. Bu özellikte 10 dakika, 20 dakika ve 30 dakika seçenekleri bulunuyor. Kullanıcı tarafından seçilen zaman aralığında Instagram kullanıcısına bildirim gönderecek ve ”Ara Ver” diyecek.

Daha önce Beta aşamasında olan özellik kullanıma resmen sunuldu. Ancak ilk olarak İngiltere, Avustralya, Kanada ve ABD‘de kullanılabiliyor. Özelliğin yakında ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Instagram dinlen
Instagram Ara Ver özelliği kullanıma sunuldu!

Instagram Hikayeler Beğeni Özelliğine Kavuştu

Snapchat ile başlayan Hikayeler özelliği tüm Facebook grup şirketlerinde uygulanmaya başlanmıştı. WhatsApp, Facebook ve Instagram kullanıcıları Hikayeler özelliğini bir hayli sevmişti. Şimdi Instagram bu Hikayeler özelliğine beğeni özelliğini dahil etti. Yani takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı Hikayeler’e beğeni gönderebileceksiniz.

Bir süredir yurt dışındaki kullanıcıların aktif olarak kullanıldığı özellik ülkemizde de kullanıma açıldı. Henüz bu özellik hesabınızda aktif değilse kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Instagram uygulamanızı güncelledikten sonra bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.