iPhone 13 teslimat süresi kısalıyor!

iPhone 13 teslimat süresi

iPhone 13 teslimat süresi kısalıyor!

ABONE OL 

Apple, iPhone 13 serisini geçtiğimiz eylül ayında duyurmuştu. Bu seri her ne kadar dikkat ve ilgi çekse de teslimat süreleriyle satın alan kullanıcıları bekletiyordu. Ancak Apple bu konudaki çalışmalarına hız verdi ve teslimat süreleri ciddi oranda kısaltıldı.

iPhone 13 Teslimat Süresi Kısaltılıyor

Apple, eylül ayında iPhone 13 serisi ile karşımıza çıkmıştı. iPhone 13 serisi özellik olarak en güçlü iPhone modelleri olduğu için ve bir süredir merakla beklendiği için satışları ciddi oranda artış gösterdi. Ancak Apple’ın bu satın alma talebine yetecek kadar ürünü yoktu. Bu sebepten dolayı resmi açıklama yapılmış ve teslimat sürelerinin uzayabileceği ifade edilmişti.

Birkaç haftayı bulan teslimat süreleri ABD için oldukça kısaltıldı. iPhone 13 ve iPhone 13 mini modeli satın almak isteyen kişiler ABD’de herhangi bir şekilde beklemeden satın alabiliyor. Ancak iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin teslimat süreleri 5 güne kadar uzayabiliyor.

Bu süreler ülkemizde de farklılık gösteriyor. Apple Türkiye resmi internet sitesinin verilerine göre iPhone 13 mini teslimat süresi 2 hafta, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri için 2-3 hafta olduğu belirtiliyor.

iPhone 13 teslimat süresi kısalıyor!

iPhone 13 Üretiminde Yeni Adım

Hindistan’da tıpkı Çin gibi iş gücünün oldukça ucuz olduğu bir ülke. Apple bu sebepten dolayı Hindistan’da da üretimi yaparak iPhone üretim maliyetlerini tamamen azaltmak istiyor. iPhone 13 modelinin Hindistan’ın Chennai şehrinde üretilmeye başlandığı açıklandı.

Apple parça tedarikçisi Tayvan merkezli Foxconn, Hindistan’daki bu üretim merkezinde iPhone 13 deneme üretimine başladı. Yakın zamanda bu deneme sürecinin tamamlanması ve duruma göre karar verilmesi bekleniyor. Apple, Hindistan’da yalnızca iPhone 13 modelini üretmeyi planlıyor. Pro, Pro Max ve mini modellerinin Hindistan’da üretimi düşünülmüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.