iPhone 13 tasarımı ortaya çıktı

iPhone 13 tasarımı

iPhone 13 tasarımı ortaya çıktı

ABONE OL 

Apple her yılın eylül ayında yeni bir iPhone serisi duruyor. Bu yıl da iPhone 13 serisini duyuracak olan şirketin iPhone 13 serisine dair sızıntılarda ortaya çıkmaya başladı. Bu sızıntılarında yanında bir de iPhone 13 tasarımı ortaya çıktı.

İşte iPhone 13 Tasarımı!

iPhone 13 serisinin tıpkı iPhone 12 serisinde olduğu gibi köşeli bir tasarımla karşımıza çıkması bekleniyor. Kamera dizilimi konusunda iPhone 13 modelinde iki kamera yer alacağı ve bu kameraların birbirine çapraz bir konumda yer alması bekleniyor.

Red Product olduğu görünen iPhone 13 tasarımının boyutunun da iPhone 12 serisine büyük benzerlik göstermesine kesin gözüyle bakılıyor. Ekran tipi olarak LTPO ile kutusundan çıkacağı iddia edilen iPhone 13’e dair daha önce de özellik sızıntıları ortaya çıkmıştı.

iPhone 13 tasarımı

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detayları

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir