iPhone 13 çentik görüntüsü ortaya çıktı

 iPhone 13 çentik görüntüsü ortaya çıktı

Bu yıl karşımıza çıkması beklenen iPhone 13 modeline dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de iPhone 13 modelinde kullanılacak çentiğin görüntüsü ortaya çıktı.

iPhone 13 Çentik Tasarımı Göründü

DuanRui tarafından Weibo üzerinden yapılan sızıntı sonucunda ortaya çıkan görüntülerde iPhone 12 ile iPhone 13 çentik parçasını görüyoruz. iPhone 12 modeline göre daha ince olacak olan çentikteki boşluklardan da FaceID‘nin kullanılmaya devam edeceğini gösteriyor. Daha önce ortaya çıkan iddialara göre Apple’ın iPhone 13 serisinde ekran üzerinde yer alan parmak izi okuyucusu kullanacaktı. Ancak bu çentik görüntüsü ile birlikte FaceID‘nin yeniden karşımıza çıkacağı iddiaları güçlendi.

iPhone X modelinden itibaren aynı çentiği kullanan Apple’ın iPhone 13 serisinde bu görseldeki çentiğe geçmesi bekleniyor.

iPhone 13 çentik görüntüsü ortaya çıktı

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detayları

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir