iPhone 12 serisi batarya sorunu yaşıyor!

 iPhone 12 serisi batarya sorunu yaşıyor!

iPhone 12 serisi yeni bir sorunla daha gündeme geldi. Apple forumlarında iPhone 12 serisi kullanıcıları, bataryanın beklemedeyken de tükendiğinden şikayetçi oldu. Özellikle telefonun kullanılmadığı zamanlardaki batarya tüketimi iPhone 12 serisi kullanıcılarının canını sıkıyor.

iPhone 12 Serisi Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

Ortaya çıkan ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi 00:00 saatinden sabah 09:00 saatine kadar telefonunu kullanmayan bir iPhone 12 kullanıcısı bataryanın azalmaya devam ettiğini ortaya çıkardı. Arka planda çalışan uygulamalar sebebiyle bu sorunun yaşandığı iddia ediliyor.

iPhone 12 serisi batarya sorunu

5G kapalıyken bile batarya tüketiminin devam ettiğini söyleyen kullanıcılar şarj seviyesinin yüzde 10 ile yüzde 30 arasında azaldığını ifade etti. Yalnızca iPhone 12 serisi kullanıcıları değil iPhone 11 kullanıcılarının da batarya seviyesindeki kayıplar ortaya çıktı. Bir iPhone kullanıcı sorun için Apple Destek ile iletişime geçti ve şu ifadeleri kullandı:

”Bugün Apple destek ekibiyle görüştüm ve her şeyin kontrol edildiğini söyleyerek tanımlamaya çalıştırdılar. Bunun ne anlama geldiğini hayal ediyorum. Ppilin bitmesine neden olan bir yazılım sorunu var ve umarım yakında çözerler.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir