iPhone 12 için TBMM’ye başvuruldu

iPhone 12 için TBMM

iPhone 12 için TBMM’ye başvuruldu

ABONE OL 

Apple 13 Ekim tarihinde iPhone 12 serisini duyurmuştu. Ancak iPhone 12 serisinin tasarımı ve özellikleri dışında kutu içeriği konuşulmuştu. Çünkü Apple aldığı karar ile kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı çıkardı. Bu sebepten dolayı tepkili olan ülkemizdeki kullanıcılar TBMM‘ye dilekçe verdi.

iPhone 12 için TBMM Devreye Girebilir!

Apple aldığı bu karar ile bir hayli eleştirildi. Fransa aldığı karar ile Apple’ın kutu içeriğini normal bir hale getirmesi gerektiği kararını almıştı. Bu kararın ardından Apple, Fransa’da satılacak iPhone 12 serisi modellerinin kutularını normale çevirmişti.

Ülkemizdeki iPhone 12 serisini satın almak isteyen kullanıcılar kutu içeriğinin tıpkı Fransa’daki gibi olması için TBMM’ye dilekçe vermeye başladı. İşte dilekçe içeriği:

iPhone 12 için TBMM’ye başvuruldu

Apple plastik kullanımını azaltmak amacıyla iPhone 12 kutularından şarj adaptörünü çıkarmıştı. Bu hamlesiyle tepki çeken Apple, 20W gücünde yeni bir adaptörü satışı başlatınca yeniden tepkileri çekmişti. iPhone modellerinin kutusundan çıkan şarj adaptörü 5W gücünde olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı kullanıcılara göre Apple, adaptörleri artık satmak istediği için böyle yol izledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.