iPhone 12 için gelecek 5G teknolojisi hangisi olacak?

 iPhone 12 için gelecek 5G teknolojisi hangisi olacak?

iPhone 12 için gelecek 5G teknolojisi hangisi olacak ne gibi güncellemeler alacak gelin birlikte öğrenelim. Sonbaharda Apple yeni nesil iPhone’larını piyasaya sürecek. Özellikle Apple hayranları iPhone’larda 5G’nin görünmesini bekliyor.

Aslında iPhone 12’nin 5G teknolojisini destekleyeceğine dair duyumlar aldık. Peki hangi 5G teknolojisini kullanacak? Şu anda kesin bir ifade yok. 

iPhone 12 için gelecek 5G teknolojisi hangisi olacak?

Önce arka plan hakkında konuşalım. Şu anda Sub-6 ve mmWave (milimetre dalgası) adı verilen iki ana 5G teknolojisi vardır. Her iki frekans da 5G sinyalleri tarafından kullanılıyor. Bunlar arasında Sub-6, 6GHz’in altında düşük ve orta frekans bantları kullanıyor. mmWave 24GHz’den 39GHz’e kadar yüksek frekans bantları kullanıyor.

Milimetre dalgası daha hızlı bir standarttır. Teorik olarak, gerçek hız yaklaşık 500Mbps’dir. Ancak dalga boyu çok kısadır. Bu nedenle daha fazla baz istasyonu yoğunluğu gerektiren parazitlere karşı hassastır. Bu yalnızca havaalanları, büyük otobüs durakları, stadyumlar ve turistik yerler gibi çok sınırlı alanlarda kullanılabileceği anlamına geliyor.

iPhone 12 Fiyatı Sızdırıldı! Bekleyenleri Sevindirecek Haber

Apple’ın bu yıl sonunda tanıtılması beklenen yeni telefonu iPhone 12 fiyatı sızdırıldı. Özellikleri ve detayları hakkında birçok bilgi çıkan amiral gemisi hakkında ortaya atılan fiyat iddiası kullanıcıları mutlu etti.

Daha önce iPhone 12’nin iPhone 11’e göre daha uygun bir fiyatla çıkacağı belirtilmişti. Cihazın özellikleri ve Apple’ın fiyat stratejisi göz önünde bulundurulduğunda bu pek mümkün görünmüyordu ancak söylentiler doğru çıktı.

iPhone 12 fiyatı sızdırıldı

Daha önce de iPhone’lar hakkında bilgiler veren ve verdiği bilgiler çoğunlukla doğru çıkan Omega Leaks hesabı şimdi de iPhone 12 fiyatını yayınladı.

Omega Leaks’e göre iPhone 12 ve 12 Pro Max modellerinin 4G versiyonları çıkarsa eğer iPhone 12 4G 549 dolar, 12 Pro Max 649 dolar fiyatla çıkacak. 5G versiyonları ise sırasıyla 649 dolar ve 749 dolar fiyatında olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir